KuZeN FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KuZeNLeRiN MeKaNı

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Nick Fabrikası :D
Davos'ta Kriz Emptytarafından CeZæhra Çarş. Haz. 10, 2009 2:29 pm

» Jean-Christophe Grangé
Davos'ta Kriz Emptytarafından CeZæhra Çarş. Haz. 10, 2009 2:24 pm

» Şarkıcıya İnanmıştım Şarkıya Değil
Davos'ta Kriz Emptytarafından CeZæhra Çarş. Haz. 10, 2009 2:16 pm

» Ceza - Paydos
Davos'ta Kriz Emptytarafından ExenForum.Net Salı Haz. 09, 2009 5:38 pm

» Kan Grubunuz
Davos'ta Kriz Emptytarafından CeZæhra Paz Mayıs 31, 2009 11:27 am

» Need For Speed: Shift Tüm Araba Ve Yol Listesi
Davos'ta Kriz Emptytarafından CeZæhra Paz Mayıs 31, 2009 11:24 am

» 2 Türk Vatandaşında "Domuz Gribi" Vakasına Rastlandı
Davos'ta Kriz Emptytarafından CeZæhra Paz Mayıs 31, 2009 11:21 am

» Alaturka Mavzer - Sokak İşleri [Full Albüm]
Davos'ta Kriz Emptytarafından CeZæhra Paz Mayıs 31, 2009 11:19 am

» Windows Vista SP2 Kullanıcılara Sunuldu
Davos'ta Kriz Emptytarafından CeZæhra Paz Mayıs 31, 2009 11:11 am

» Portable GreenBox Logo Maker 2.0
Davos'ta Kriz Emptytarafından yandakli Perş. Mayıs 28, 2009 12:15 pm

Galeri
Davos'ta Kriz Empty
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Reklam Bölümü
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
Anket

Konuya puan ver

Davos'ta Kriz

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
CeZæhra

Yönetici

CeZæhra

Kadın
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 19/01/09 Mesaj Sayısı : 191 Rep Kademesi: Yönetici
Rep sistemi
Aktiflik:
Davos'ta Kriz Left_bar_bleue90/100Davos'ta Kriz Empty_bar_bleue  (90/100)
Başarı Puanı:
Güçlülük:
EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

Davos'ta Kriz Vide
MesajKonu: Davos'ta Kriz   Davos'ta Kriz EmptyC.tesi Ocak 31, 2009 2:57 pm

Davos'ta Kriz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Davos'ta devam eden Dünya Ekonomik Forumu'ndaki 'Gazze' konulu panelde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'i ağır sözlerle eleştirerek salonu terketti. Erdoğan, Peres'e hitaben, 'Suçluluk duygusu içinde sesiniz çok yüksek çıkıyor. Benden yaşlısınız...İnsan öldürmeyi iyi bilirsiniz' dedi.

Davos'ta Kriz 82121

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsviçre’nin Davos kasabasında devam eden Dünya Ekonomik Forumu kapsamında gerçekleştirilen, “Gazze ve Ortadoğu’da Barış Modeli” konulu panelde diplomaside bir “ilke imza atarak” panelde yanında oturan İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’i “ağır” sözlerle eleştirip paneli terk etti. Peres’in konuşmasını dinleyen Erdoğan, Peres’e hitaben, “Sesin çok yüksek çıkıyor. Bu suçluluk psikolojisi. Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz” dedi. Panel yöneticisinin Erdoğan’ın sözlerine müdahele etmek istemesine sinirlenen Erdoğan, “Bundan sonra benim için Davos bitmiştir. Beni konuşturmuyorsunuz” diyerek paneli terk etti. Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu kapsamında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Banki - Moon, Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa ile birlikte, “Gazze Orta Doğu’da Barış Modeli” konulu panele katıldı. Erdoğan, paneldeki 12 dakikalık konuşmasının tümünü İsrail’in saldırılarına ayırdı. İsrail’i ağır sözlerle eleştiren Erdoğan, İsrail’in Gazze’de ölçüsüz güç kullandığını ve uluslararası toplumun yaşananlara seyirci kaldığını söyleyerek, İsrail’in Gazze’ye yönelik ablukayı kaldırmasını istedi. Önce bir insan sonra bir başbakan olarak konuştuğunu dile getiren Erdoğan, “Gazze’ye bir sandık domates sokmak İsrail’in iznine bağlıdır” dedi. Ramallah kapısında Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanı olarak yarım saat bekletildiğini söyleyen Erdoğan, Peres’ten bunun izahını istedi. İsrail’in Filistin tarafından roketler atıldığını açıkladığını söyleyen Erdoğan, “Atılan füzelerden ölen var mı? Bu nasıl bir füzedir ki ölen yok. Ama bu süre içinde çok sayıda Gazzeli öldü” diye konuştu. Antisemitizmi ve İslama yönelik fobiyi insanlık suçu olarak gördüğünü belirten Erdoğan, “Ben Sayın Olmert’e (Ehud) şunu söyledim. Dışişleri bakanı ve özel temsilciler yanımızda. Biz Hamas’ın elindeki esir askeri kurtarabiliriz. Madem demokrasiden yanayız, halkın iradesiyle seçilmiş olanları saygıyla karşılamak zorundayız. Bu hükümetin bakanları milletvekilleri sizin elinizde esir. Bunları serbest bırakın dedik.
Olmert, ‘Bunları serbest bırakırsak Mahmut Abbas kriz geçirir’ dedi.
Hamas seçilmiş parti. Sadece El Fetih’le masaya oturarak barışı
getiremezsiniz”
dedi.

Peres, Erdoğan’ı yanıtladı

Erdoğan’ın ardından söz alan İsrail Cumhurbaşkanı Peres, yanında oturan Erdoğan’a dönerek, ateşkesi Hamas’ın bozduğunu belirterek, “Mübarek de Abbas da konuyu daha iyi anlıyor. Sizin başınıza roket atılsa ne yaparsınız?” diye sordu. Erdoğan’la Olmert görüşmesi sırasında henüz operasyon kararı verilmemiş olduğunu anlatan Peres, “Hamas roket atmadan önce Gazze’de açlık yoktu. Bana kimse bu saldırının nedeni konusunda soru soramaz. Mısır’la Ürdün’lü barış yaptık. Biz Filistinle’de barış istiyoruz. Binlerce insan İsrail’de sığınaklarda yaşıyor. İsrail 60 yaşında. 60 yaşında 7 kez savaşıp, intifalarla mücadele eden ülke gördünüz mü? Hamas çirkin bir diktatörlüktür. Şu anda Hamas’ın neden olduğu sorunlarla uğraşıyoruz. Gazze’ye yardımı biz değil Hamas engelliyor” diye konuştu.

‘İnsan öldürmeyi iyi bilirsiniz’

Peres’in sözlerinin ardından tekrar söz alan Erdoğan, İsrail liderine dönerek, “Sesin çok yüksek çıkıyor. Bu suçluluk psikolojisi. Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz. Filistine giren tankların üzerine çıkıp da kendimi mutlu hissediyorum diyen başbakanınız var” dedi. Sinirli hareketlerle “Zulüme alkış tutanları da kınıyorum bu çocukları öldürenleri kalkıpta alkışlamak... O da ayrı bir insanlık suçudur” dedi. Panel yöneticinin kısa süreli müdahalelerine karşın konuşmasını Tevrat’tan alıntı yaparak sürdürmek isteyen Erdoğan, “sözümü kesmeyin” diyerek, “Tevrat'ın 6. maddesi der ki öldürmeyeceksin. Burada öldürme var. Bu da çok enteresan” diyerek sözlerini sürdürdü. Erdoğan, müdahalenin sürmesi üzerine “Davos benim için bitmiştir. Beni konuşturmuyorsunuz” diyerek paneli terk etti. Erdoğan’ın paneli terk etmesinin ardından panel sona erdi. Panel salonundan çıkarken gazetecilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Erdoğan, “Gördüğünüz gibi Şimon Peres’i 25 dakika konuşturmuşlardır, 12 dakika bizi konuşturmuşlardır. Bundan sonra da Davos’a katılmam” dedi. Bir gazetecinin Peres’in “bağırarak konuştuğunu” söylemesi üzerine Erdoğan, “O da suçluluk psikolojisinin bir gereği. Suçlu olan bağırır. Suçun yoksa niçin bağırıyorsun” değerlendirmesinde bulundu.

Davos'ta Kriz 1.20090129223123.
http://www.Ceza-Fan.com
Yazar Mesaj
él Sordo

Administrator

él Sordo

Erkek
Yaş : Kayıt tarihi : 21/09/08 Mesaj Sayısı : 120 Rep Kademesi: Administrator
Rep sistemi
Aktiflik:
Davos'ta Kriz Left_bar_bleue99/100Davos'ta Kriz Empty_bar_bleue  (99/100)
Başarı Puanı:
Güçlülük:
EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

Davos'ta Kriz Vide
MesajKonu: Geri: Davos'ta Kriz   Davos'ta Kriz EmptyC.tesi Ocak 31, 2009 3:37 pm

Taşındı...(Gündem)
http://www.kuzen.yetkin-forum.com
Yazar Mesaj

Davos'ta Kriz

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası